O firmie
Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę. - Rabindranath Tagore
 

 

Solent

Solent to długa na 30 mil i szeroka na 3-5 mil cieśnina oddzielająca południowe wybrzeże Anglii od wyspy Wight. Dzięki zróżnicowanym warunkom nawigacyjnym i silnym prądom pływowym jest doskonałym miejscem do nauki żeglarstwa. Nie bez powodu blisko 70% szkół żeglarskich w UK zlokalizowanych jest w tej zatoce. Nasza nazwa jest dowodem uznania i fascynacji brytyjskim systemem szkoleń żeglarskich. Jest to odczuwalne na prowadzonych przez nas szkoleniach, gdzie szczególną uwagę przykładamy do praktyki, teorie ograniczając do niezbędnego minimum. 


Szkoła Żeglarstwa Solent
istnieje od 2012 roku, niemniej szkoleniem żeglarskim i organizacją rejsów zajmujemy sie od 2004 roku. Naszą kadrę tworzą osoby z dużym dorobkiem żeglarskim i doświadczeniem szkoleniowym z Polskiego Związku Żeglarskiego oraz brytyjskiego Royal Yachting Association. Przy organizacji szkoleń i rejsów współpracujemy m.in. z Agencją Żeglarską Kubryk, firmą sea-adventure, czy Centrum Wychowania Morskiego ZHP. 

Kapitan Tomasz Kosiewicz

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rejsów i szkoleń żeglarskich. Mamy nadzieję, że dzięki naszym rejsom żeglarstwo morskie stanie się także Waszą pasją, a ukończone szkolenia pozwolą na bezpieczne żeglowanie.

 

Kapitan Tomasz Kosiewicz

Skipper do wynajęcia

Chcielibyście popłynąć na rejs tylko w gronie przyjaciół lub rodziny. Nie musicie posiadać żadnych umiejętności żeglarskich, wystarczy chęć przeżycia przygody. Znajdziemy dla Was dogodny jacht i zapewnimy opiekę profesjonalnego kapitana. 

Indywidualny kurs radiooperatora SRC dla grup zorganizowanych.

Jeśli nie znależliście w naszym grafiku szkoleń SRC, dogodnego terminu lub swojego miasta, to nic straconego. Zbierzcie minimum 6 osób a zorganizujemy kurs w Waszym mieście w wybranym przez Was terminie.