SZKOLENIA
Kurs manewrowy
Gdynia, Hel, 17-19.04.2015

Cena:  650 PLN

Cena brutto w PLN zawiera: miejsce na jachcie, szkolenie manewrowe, pełne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, gaz, wodę pitną, ubezpieczenie jachtu.
Cena nie zawiera: korzystania z płatnych natrysków w marinach, dojazdu.

Zaliczka: 100% płatna w terminie 7 dni od rezerwacji.

 

 

Jacht: Bavaria Cruiser 50 (2013)

Szkolenie realizujemy na pełnomorskim jachcie Bavaria 50 Cruiser. Jachty Bavaria od lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród osób czarterujących je na Bałtyku i Morzu Śródziemnym. Bardzo szybko zyskały miano jednostek bezpiecznych (AIS dwukierunkowy) i łatwych w manewrowaniu portowym. Jest ona naturalnym sukcesorem jachtu Bavaria 49 i w większości  elementów przewyższa swego poprzednika. Oferuje łatwą obsługę dzięki sprawdzonym rozwiązaniom i wysokiej jakości elementów takielunku i elektroniki oraz dobre właściwości nautyczne pod żaglami i silnikiem. 

 

Dane techniczne:

Długość: 15.57 m
Szerokość: 4.63 m  
Pow. ożaglowania: 131 m2
Zanużenie: 2,25 m
Silnik:  75 KM
Ilość kabin: 5
Ilość koi: 10+2 
Zbiornik paliwoa: 350l
Zbiornik wody: 560l 

 

 

 

 

Organizator:

Centrum Wychowania Morskiego ZHP

Wielu żeglarzy zamierzających po raz pierwszy poprowadzić jacht, nie tyle obawia się manewrowania na żaglach co manewrów w porcie na silniku. Postaramy się sprawić aby zarówno prowadzenie manewrów, jak i dowodzenie w ich trakcie załogą, nie były stresujące.

Manewrowanie jachtem

Każdego dnia możecie liczyć na 8 - 9 godzin manewrów na silniku oraz wieczorne zajęcia teoretyczne. W trakcie szkolenia ćwiczyć będziemy dochodzenie i odchodzenie do nabrzeża longside oraz rufą, zacieśnianie cyrkulacji, stawanie na kotwicy oraz dojście do boi. Manewry ćwiczyć będziemy w Marinie w Gdyni oraz w porcie w Helu.

 

Szkolenie rozpoczynamy w piątek (17.04) w Marinie Gdynia o godzinie 09:00. Kończymy w niedzielę (19.04) około godziny 16:00.

Kapitan Wiktor Wróblewski